Výstavba mosta je podľa ministerstva „na spadnutie“

8. 4. 2009

Druhý cestný most cez Váh by mohol byť hotový o tri roky. Jeho výstavba by sa podľa vyjadrení šéfa žilinskej správy ciest s pôsobnosťou aj v Trenčíne Ivana Hlavoňa mohla začať v tomto roku v lete. V súčasnosti prebieha posudzovanie projektu konzultantskou skupinou, rozhodnutie by malo byť známe v priebehu niekoľkých týždňov.


Na stavbu je vydané stavebné povolenie a je zabezpečené aj majetkovo-právne vysporiadanie, z hľadiska pripravenosti s výstavbou možno začať prakticky okamžite. Mesto urýchlilo celý proces tým, že v minulosti dalo pripraviť a zaplatilo projektovú dokumentáciu.


Štát dnes žiada o prostriedky z európskej únie, pretože napriek tomu, že stavba je zaradená medzi vládne priority, nemá na jeho dofinancovanie dostatok prostriedkov. „Celková suma presahuje 50 miliónov eur, a tak projekt pred schválením musí ešte posúdiť poradensko-konzultačná spoločnosť,“ spresňuje I. Hlavoň. „Ak budú peniaze touto spoločnosťou odsúhlasené, môžeme prakticky okamžite spustiť výberové konania, ktoré by mali trvať približne tri mesiace,“ dodal Hlavoň. Stavať by teda mohli podľa jeho slov v polovici tohto roka.


Hlavoňove slová potvrdil aj výrok ministra dopravy, ktorý sa vyjadril, že „projekt je na spadnutie a teraz je kľúčové vyriešiť otázku jeho dofinancovania z eurofondov.“


/jm/


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!