Výstava vo Hviezde, vo veži i v informačnom centre

12. 6. 2024

Pri prechádzke Mierovým námestím sa môžete zastaviť v Kultúrno-informačnom centre Trenčín a okrem ponuky kultúrno-spoločenských podujatí si môžete prezrieť výstavu fotografií venovanú jednému z najúspešnejších a najobľúbenejších cyklistov Petrovi Saganovi. O pár metrov ďalej si môžete dopriať pohľad na mesto z výšky Mestskej veže a v jej interiéri aj pohľad na obrazy plné nehy výtvarníčky Barbary Issa Wagner. A keď sa vyberiete do Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda na niektoré z podujatí, určite zájdite aj do tamojšej galérie, kde vystavuje svoju tvorbu Braňo Kristín.

Výnimočný umelec, ktorý vo svojej abstraktnej tvorbe neustále vymýšľa a skúša. Kombinuje viacero médií – kresbu, počítačovú grafiku, maľbu, aby prostredníctvom nich zaujímavo recykloval motívy, energicky ich prevrstvoval a spájal do nových obrazových príbehov.  „Vesmír, zem, vzduch, oheň, voda, to je energia. Snažím sa túto energiu, ktorá vychádza z prírody gestom zhmotniť, uchopiť, aby vyšla na povrch a objavila sa v mojej tvorbe,“ hovorí autor Braňo Kristín, ktorého diela nájdete v galérii Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda do 3. júla 2024.

Absolvent Ateliéru voľnej a farebnej grafiky odboru Grafika a iné médiá Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave nám  o svojej tvorbe prináša veľa impulzov k tomu, aby sme objavovali neobjavené a netušené svety, vnímali ich inak, novo. A zároveň absolvovali dobrodružné dešifrovanie prekvapujúcich detailov a súvislostí, ktoré sú ukryté hlboko pod povrchom. Vstup na výstavu je zdarma. Môžete si ju prísť pozrieť pred každým podujatím vo Hviezde.

Krajina nehy v Mestskej veži

Obrazy pokojného sveta, plného snov a fantázie navodzujúce pocit ako pri čítaní básní nájdete vo vnútorných priestoroch Mestskej veže do 14. júla 2024. Ich autorkou je výtvarníčka Barbara Issa Wagner.

Od roku 1990 permanentne študovala v ateliéri svojho otca českého maliara a grafika L. M. Wagnera. V rokoch 1998 až 2000 pracovala v ateliéri Teresy Dara v Barcelone a dochádza súkromne na Escola de Belles Art. V priebehu svojho profesionálneho života absolvovala študijné cesty do Španielska, Francúzska, Nemecka a Rakúska. Jej obrazy sa nachádzajú v súkromných i verejných zbierkach po celej Európe, USA, Austrálii, Indii a Číne. Aktuálne vystavuje hlavne v Českých krajinách, Rakúsku, Nemecku, Španielsku a Francúzsku. Je členom Skupiny Interció v Barcelone, International homme d’arts Fabourien a Únie výtvarných umelcov ČR.

Mestská veža je otvorená denne od 10.00 do 18.00 hodiny. Vstupné dospelí 2 €, deti do 6 rokov zdarma, deti 6 – 15 r, študenti, dôchodcovia a ZŤP 1 €, skupinové vstupné min.10 osôb  – dospelí 1 €, deti 0,50 €.

Peter Sagan v KIC

V Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí 9 sa do 27. júna 2024 nachádzajú vystavené fotografie Tomáša Školníka na výstave Pocta šampiónovi – Peter Sagan. Približuje nielen nadšencom cyklistiky, ale aj ostatnej širokej verejnosti dianie na najznámejších a najvýznamnejších pretekoch profesionálnej cyklistiky, akými sú napríklad majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, monumentálna klasika Paríž – Roubaix, etapové preteky Tour de France alebo preteky Okolo Slovenska. Primárnym cieľom objektívu fotografa je zachytiť v akcii jedného z najúspešnejších a najobľúbenejších cyklistov všetkých čias. Na sprostredkovanie celkovej atmosféry na špičkových cyklistických podujatiach ukazuje Tomáš Školník na fotografiách aj emócie fanúšikov a krásu lokalít, kadiaľ vedie trasa tých-ktorých pretekov. Vstup na výstavu je zdarma.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!