Vyšlo aprílové INFO TRENČÍN

2. 4. 2021

Najnovšie vydanie mestských informačných novín prichádza do schránok obyvateľov mesta Trenčín vo sviatočných dňoch Veľkej noci. Distribúciu zabezpečuje spoločnosť Pardon. Ak noviny vo svojej poštovej schránke nenájdete do utorka 6. apríla 2021, oznámte to, prosím, na tel. číslo 0902 911 159.

V našom meste sa začalo po zime intenzívnejšie pracovať – vo vnútrobloku za Magnusom, v Čerešňovom sade, v Parku pre Úspech, na novom priechode pre chodcov v Zámostí, na cyklotrase Na kamenci či na obnove značenia parkovacích miest. Rozbehlo sa jarné upratovanie a začnú sa čistiť ulice po zimnej údržbe. 

Aj tentoraz sa INFO venuje odpadovému hospodárstvu. Prečo máme často preplnené nádoby na triedený odpad a čo sa s tým dá robiť? Akú odmenu dostaneme, ak budeme zbierať použitý kuchynský olej a prinesieme ho do zberného dvora? Na apríl je opäť naplánovaný aj mobilný zber oleja – dúfame, že tentokrát ho neprekazí pandemická situácia. Venujte pozornosť aj správe o novom nariadení o odpadoch, ktoré schválili mestskí poslanci na marcovom zastupiteľstve.

Deti sa do škôl a škôlok pravdepodobne konečne vrátia, aspoň tie najmenšie. Kedy budú zápisy do prvého ročníka a ako budú prebiehať? Dočítate sa aj to, ako sa budú zapisovať deti do materských škôl.

Aprílové INFO vás pozýva prečítať si slovenskú verziu Bid Booku, s ktorým sa naše mesto predstavilo v prvom výberovom kole súťaže o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Príspevok zo Štátneho archívu odkrýva históriu najväčšieho sídliska v našom meste, ktorá sa začala písať pred 50 rokmi. V mestských novinách toho nájdete ešte oveľa viac. Želáme vám príjemné čítanie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!