Vynovili podchod na Hasičskej ulici

23. 5. 2018

V sobotu 19. mája 2018 si mladí umelci vzali spreje, štetce, farby a všetko ostatné, čo potrebovali a prišli do podchodu na Hasičskej ulici. Cieľ bol jasný – dať mu nový a zmysluplný vzhľad a popritom sa i zabávať. Jednodňový festival s názvom Fest ART Trenčín vymyslelo a zorganizovalo občianske združenie Face2bass Klub. Akciu podporilo aj Mesto Trenčín a Trenčianska nadácia.

Okrem podchodu mali lokálni i zahraniční umelci vyhradený priestor i na parkovisku pri bývalej Kolibe na Mládežníckej ulici. Akcia bola totiž sprevádzaná aj marketom, chillout a gastro zónou i hudobným sprievodom DJ-ov.

Počas premeny podchodu vládla medzi aktérmi spontánna atmosféra, ktorá pritiahla i množstvo divákov. Autorom myšlienky obnoviť už neprívetivé steny podchodu bol Trenčan Filip Ovádek. „Nevidel som tam ani jednu zamračenú tvár a každý, kto išiel okolo, sa usmieval. To bol pre mňa pocit zadosťučinenia a toho, že som spravil niečo pre moje rodné mesto,“ povedal. 

O novú tvár podchodu na Hasičskej ulici sa postarali: Rastislav “Nomad” Jakubek, Albinus Grammar, Juraj Holman, Peter a Viky Štuller, Dominika Šikulincová, Filip Ovádek, Jaroslav Šedivý, Miroslav Patay, Zuzana Forgáčová, Kristina Mičová, Daniela Dolinská, Ivan Jakušovský, Igor Gavenda, Pavol Seriš, Sandra Popaďaková a Martin Dráb. Každý z nich si vybral jednu z dominánt Trenčína, ktorú stvárnil podľa svojich predstáv. Skvelý nápad a dobrá vec sa podarila. Výsledok musíte vidieť osobne. Tu je aspoň malá ukážka.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!