Vymeníme opadávajúci obklad v podchode

9. 6. 2021

Dnes odovzdal správca miestnych komunikácií zákazku na nový obklad v podchode vysúťaženej spoločnosti. Zhotoviteľ podchodu, spoločnosť TSS Grade, opakovane zamietol reklamáciu. Odvolával sa na predčasné užívanie. Pokračovať v ďalších pokusoch by bolo len naťahovaním času a najmä situácie, ktorá sa v podchode zhoršuje.

Aktuálne vysúťažená spoločnosť sa postará o kompletnú výmenu obkladu na celej dotknutej strane podchodu v rozlohe 138 m2, a to za necelých 15 tisíc eur. Práce by mali byť ukončené do konca júna.

Podchod pod železničnou stanicou vybudovali v rámci modernizácie železničnej trate. Chodcom slúži necelé štyri roky. A tak ako s ním boli problémy už počas výstavby, aj počas jeho užívania sa tu vyskytol problém. Z jednej zo stien podchodu začal koncom poslednej zimy opadávať obklad.

Podchod má dvoch správcov. Mesto Trenčín na základe zmluvy so Železnicami SR spravuje „rampu“ z Hodžovej ulice do podchodu. Zvyšok je v správe Železníc SR. Obklad padá v časti, o ktorú sa má starať mesto. „Pokúsili sme sa túto vec opakovane reklamovať,“ uviedol riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov Roman Jaroš s tým, že výsledkom v oboch prípadoch bolo zamietavé stanovisko.

S podchodom boli problémy už pri jeho výstavbe. Použili tu dlažbu, ktorá má síce protišmykový certifikát, no napriek tomu sa na nej šmýka. Mesto preto pristúpilo na svojej časti k aplikácii protišmykového náteru.

Aj s obkladom bol problém. Pôvodne ho zhotoviteľ uložil nakrivo, musel ho odstrániť a urobiť nový obklad. Ako ukazuje čas, ani ten nedrží tak, ako má. Vydúva sa a opadáva. Dnes je tento priestor ohradený páskou, aby nehrozilo nebezpečenstvo pre ľudí, ktorí tadiaľ prechádzajú. Tento stav však už nepotrvá dlho. Na odstránení opadávajúceho obkladu a položení nového sa v najbližších dňoch začne pracovať.

Ďakujeme obyvateľom za trpezlivosť!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!