Vyhrali sme cyklostojisko, bude na Hodžovej ulici

28. 6. 2019

Bude na ňom 5 cyklostojanov a verejná cyklopumpa. Cyklostojisko s inštaláciou na kľúč získal Trenčín v 6. ročníku kampane Do práce na bicykli ako jediné krajské mesto.

Naše mesto získalo jedno z piatich cyklostojísk, o ktoré mohli vďaka podpore od Slovenskej sporiteľne súťažiť samosprávy s minimálne 100 zaregistrovanými účastníkmi. Podmienku splnilo 28 samospráv. Z nich boli vyžrebovaní piati víťazi – Hlohovec, Zlaté Moravce, Považská Bystrica, Trenčín a Senec.  

Cyklostojisko bude umiestnené ešte toto leto na Hodžovej ulici, v blízkosti podchodu na alebo zo železničnej stanice. Mesto ešte predtým pripraví povrch určenej plochy, tak aby mohlo byť pevne ukotvené.

Pripomíname, že Trenčín bol v máji jednou z 99 registrovaných samospráv, ktoré sa aktívne zapojili do celonárodnej kampane Do práce na bicykli. V našej samospráve sa zaregistrovalo 181 tímov, v ktorých bicykel či kolobežku na cestu do a z práce volilo 619 jednotlivcov. Svoje jazdy si poctivo zapisovali a podľa oficiálnych výsledkov boli medzi najlepšími. Mesto Trenčín totiž v tejto súťaži – kampani skončilo na treťom mieste v počte najazdených kilometrov.  

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!