Všešportový areál ZŠ, Novomeského ul.: Otvárame!

26. 9. 2006

          Hoci Mesto Trenčín vybudovalo už športoviská v areáloch základných škôl na Hodžovej a Veľkomoravskej ulici, investičná akcia, ktorú začalo 6. júna realizovať pri ZŠ, Novomeského ul. nemá obdobu. Nielen finančnou hodnotou vo výške 42,1 mil. Sk, ale najmä hodnotou, ktorú všešportový areál v sebe skrýva.


          Hlavnými objektami sú futbalové ihrisko a atletická dráha. Futbalové ihrisko má rozmery 60×40 m s umelým trávnikom a potom pozdĺžne sú vedľa seba dve ihriská na minifutbal s rozmermi 40×20 m. Na tartanovej dráhe je trojdráha s dĺžkou 250 m. V ďalšej časti areálu je viacúčelové ihrisko na hádzanú, basketbal, tenis a volejbal. Povrchom je opäť tartan. Také isté je aj ďalšie ihrisko zamerané na basketbal, ale sú tam vyznačené aj čiary pre tenis, volejbal a nohejbal. Ihrisko na hokejbal patrí k najmodernejším na Slovensku, má parametre vhodné aj pre najvyššiu slovenskú súťaž – extraligu. Povrchom je drenážny asfalt a tak isto je osvetlené.


          Všetky ihriská sú oddrenážované, sú tam drény, uvalcované frakčné štrky, potom je podložka a na nej buď tartan alebo umelý trávnik. Majú aj umelé osvetlenie a sú oplotené. Na zásypový materiál má dodávateľ certifikát, ktorý hovorí, že materiál je úplne neškodný, zdravotne nezávadný.


          Práce finišujú, pretože šiesteho októbra areál slávnostne otvorí bohatý celodenný program, ktorého vrcholom bude pri umelom osvetlení o 19.00 h slávnostné otvorenie a odovzdanie do užívania všetkým občanom Juhu, mesta a žiakom ZŠ. V programe o. i. vystúpi K. Knechtová a Lobo. Športové podujatia pre deti a mládež začínajú v tento deň však už o 10.00 h a popoludní od 15.00 h budú návštevníci areálu svedkami exhibičných zápasov trenčianskych osobností a pedagógov.+ Pohľad na nový všešportový areál z vtáčej perspektívy.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!