Vo štvrtok bude poľovačka na Brezine

20. 11. 2017

Upozorňujeme obyvateľov, že vo štvrtok 23. novembra 2017 v čase od 9.00 do 15.00 hodiny sa na nepoľovných plochách v lesoparku Brezina a na poľnohospodárskych pozemkoch v lokalite Trenčín juhovýchod uskutoční spoločná poľovačka na diviačiu a líščiu zver.

Prosíme obyvateľov, aby sa v tomto čase lesoparku Brezina vyhli.

Spoločná poľovačka je jedným z opatrení na reguláciu premnoženej zveri, ktorá na tomto území nemá prirodzeného predátora, spôsobuje škody na poľnohospodárskych a lesných kultúrach a často sa vyskytuje aj v blízkosti ľudských obydlí.

Mesto Trenčín ako vlastník a užívateľ pozemkov, tvoriacich nepoľovnú plochu lesoparku Brezina, a Poľnohospodárske družstvo Trenčín – Soblahov ako užívateľ pozemkov nepoľovnej plochy Trenčín – juhovýchod sa preto rozhodli pre systematické riešenie.

Na základe ich žiadosti povolil Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Trenčíne lov diviačej, srnčej a jelenej zveri, líšok a jazvecov formou individuálneho lovu a spoločných poľovačiek.

Povolenie na individuálny lov trvá do 15. februára 2018, spoločné poľovačky na diviačiu a líščiu zver povoľuje maximálne trikrát v období do 31. januára 2018.

Vykonaním lovu poveril Poľovnícke združenie Ostrý vrch so sídlom v Soblahove.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!