Víťazi speváckej súťaže Trenčianske hodiny

29. 11. 2018

Na 49. ročníku súťaže v speve regionálnych ľudových piesní sa 26. a 27. novembra 2018 zúčastnilo 76 dievčat a chlapcov z 23 základných škôl a osemročných gymnázií trenčianskeho regiónu. 

Súťaž Trenčianske hodiny zorganizovalo Mesto Trenčín v spolupráci so Základnou umeleckou školou K. Pádivého. Odborná porota v zložení Žofia Sekerková, Mária Švajdová, Martin Holúbek, Ľubica Kršáková si vypočula 152 slovenských ľudových piesní. Porotcovia hodnotili výber piesní, intonáciu a rytmus, ale i celkový umelecký dojem súťažiacich detí.  

Výsledková listina:

26. 11. 2018

I. kategória

  1. miesto – Ondrej Mikuš – Horné Srnie
  2. miesto – Magdaléna Fuziková – Selec
  3. miesto – Martin Lichner – ZŠ, Veľkomoravská Trenčín a Michaela Michalíková – ZŠ, Východná Trenčín

TN hodiny prvy den 1 kat

II. kategória

  1. miesto – Natália Halgošová – Piaristické gymnázium Trenčín
  2. miesto –  Maximilán Lukšo –  Dolná Súča a Emily Gabrhelová – Dolná Súča
  3. miesto –  Katarína Zajacová – Trenčianske Teplice a Ema Papierniková – Horné Srnie

TN hodiny orvy den 2 kat

III. kategória

  1. miesto –  Petra Trúnková – Dolná Súča
  2. miesto –   Damián Lagin – Drietoma
  3. miesto –   Soňa Bellová – ZŠ, Veľkomoravská Trenčín

TN hodiny prvy den 3 kat

27. 11. 2018

I. kategória

  1. miesto –  Damián Laurinec – Horná Súča
  2. miesto –   Karin Izraelová – Soblahov
  3. miesto –   Matúš Kohútek – Trenčianska Turná a Klára Orságová – Horná Súča

TN hodiny druhy den 1 kat

II. kategória

  1. miesto –  Ondrej Mikušinec – Horná Súča
  2. miesto –   Petra Zichová – ZŠ, Hodžova Trenčín a Ema Vavríková – ZŠ, Dlhé Hony Trenčín
  3. miesto –   Olívia Hlucháňová – ZŠ, Hodžova Trenčín a Ema Juricová – Horná Súča

      cena poroty – Vanesa Balážová – SŠI Trenčín

TN hodiny druhy den 2 kat

III. kategória

  1. miesto –  Cyril Biras – Horná Súča a Urban Záhumenský – ZŠ, Dlhé Hony Trenčín
  2. miesto –  Monika Červeňanová – Soblahov a Jasmína Mikušová – ZŠ, Dlhé Hony Trenčín
  3. miesto –  Simona Červeňanová – Soblahov a Hanka Scheerová – ZŠ, Hodžova Trenčín

TN hodiny druhy den 3 kat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!