Virtuálne divadlo oficiálne otvorí koncert

11. 3. 2010

Ambiciózny projekt Virtuálneho divadla, prinášať do Trenčína pravidelne rôznorodé divadelné predstavenia, nadobúda reálne kontúry. Oficiálne, netradičné otvorenie projektu Virtuálneho divadla čaká Trenčanov v sobotu 13. marca o 19. hodine v Posádkovom klube.


Plejádu divadelných predstavení od alternatívnych až po klasické oficiálne otvorí koncert súboru opery SND, ktorý spolu so sólistkou Helenou Becse Szabo (soprán) ponúkne trenčianskemu publiku skutočné hudobné lahôdky. Milovníkov hudby určite poteší Talianska kantáta G. F. Handela, Divertimento F-Dur KV 318 od W. A. Mozarta či Vivaldiho Štyri ročné obdobia v podaní súboru I musici del teatro, ktorý tvoria poprední hráči orchestra prvej slovenskej opernej scény a ktorých spája záľuba v komornom muzicírovaní a obľuba hudobnej literatúry predromantických štýlových období. Po úspešnom pôsobení na multižánrovom festivale Pohoda je to prvé predstavenie súboru Opery SND v Trenčíne.


Projekt začal s predsavzatím zabezpečiť pravidelné predstavenia zavedených profesionálnych divadelných súbor, za ktorými Trenčania väčšinou cestujú do iných miest. Tri predstavenia už máme úspešne za sebou a pripravené sú ďalšie. V spolupráci so Slovenským národným divadlom, Štúdiom L plus S či Divadlom Astorka Korzo 90 sme pripravili rok plný divadelných prekvapení,“ povedal riaditeľ Virtuálneho divadla Branislav Hollý.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!