Virtuálna prechádzka Trenčínom

15. 6. 2005

          Mesto Trenčín ako prvé na Slovensku disponuje súborom virtuálnych 3d fotografií, tvoriacich 28 panorám rôznych pohľadov na mesto. Pospájaním jednotlivých panorám pomocou šipiek a vytvorením navigácie sa podarilo vytvoriť virtuálnu prehliadku mesta ako súvislý film. Je k dispozícii aj na oficiálnej webovej stránke mesta www.trencin.sk.


          „Ponuka firmy 3d media nás zaujala svojou originálnosťou, je robená ako séria fotografií v 360 stupňovom uhle.  Vytvára tak panorámu, kde každá z jej častí je zložená z niekoľkých na seba nadväzujúcich fotografií ešte v rámci hĺbky záberu “ približuje projekt vedúca Útvaru marketingu MsÚ Renáta Kaščáková. „Niečo podobné na Slovensku ešte neexistuje, všetky ostatné virtuálne prehliadky sú robené inými technologickými spôsobmi, ktoré neumožňujú také dokonalé približovanie a zaostrovanie fotografií.“.


          Virtuálna prehliadka zahŕňa skoro celé mesto, počnúc železničnou stanicou, prechádza cez Štefánikovú ulicu a hotel Tatra na Mierové námestie a končí pri Keramoprojekte na križovatke Ulíc Soblahovská a Legionárska. Najviac snímok zachytáva Trenčiansky hrad, sú to až štyri panorámy z rôznych pohľadov. Nechýbajú ani ďalšie kultúrne pamiatky mesta či športoviská.


          V rámci tvorby imidžu miesta má virtuálna prehliadka na webovej stránke nezastupiteľné miesto. Predstavuje Trenčín prakticky vo všetkých kútoch sveta, stačí si len kliknúť na doménu www.trencin.sk, čo je pre rozvoj cestovného ruchu veľmi cenná devíza. R. Kaščáková vidí ešte ďalší prínos projektu, ktorý stál mesto bez DPH štvrť milióna korún: „Máme k dispozícii niekoľko stoviek fotografií. Každá je vo veľmi dobrom rozlíšení, má teda vysokú kvalitu a dá sa použiť na spracovanie hoci  aj v plagátovej forme.“Spustiť virtuálnu prechádzku


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!