Víkend otvorených dverí na „Hodžovke“

30. 9. 2005

          Nový viacúčelový športový areál na ZŠ Hodžova ul., bude od 1. októbra otvorený aj v popoludňajších hodinách na športové vyžitie sa obyvateľov sídliska Sihoť i ostatných mestských častí. Na jeho vybudovanie vyčlenilo Mesto Trenčín zo svojho rozpočtu na rok 2005, schváleného v mestskom zastupiteľstva, 15,5 mil. Sk.


          Svoje miesto si na novom školskom areáli nájdu malí predškoláci, školáci, maturanti i tí skôr narodení. Hneď pri vstupe do areálu školy je vybudované nové detské ihrisko s preliezkami a šmykľavkami. Nové viacúčelové ihrisko stojí v átriu medzi školskými objektmi, kde bola nevyužívaná asfaltová plocha. Jadro školského areálu – tartanový atletický ovál, zostal na mieste predchádzajúceho, antukového oválu. V jeho strede je umiestnené futbalové ihrisko s umelým trávnikom, basketbalové a volejbalové ihriská s povrchom z pružného tartanu.


          Areál otvoria v piatok 30. septembra o 15.30 h futbalovým zápasom trenčianski pedagógovia, ktorí vyzvali na stretnutie osobnosti mesta, medzi ktorými nebudú chýbať ani bývali prvoligoví futbalisti


          Ak máte záujem o aktívne športovanie už v prvý októbrový víkend (sobota 1. a nedeľa 2. 10.), areál je k dispozícii spolu s požičovňou športového náradia všetkým záujemcom od 9.00 do 19.00 h. Na viditeľnom mieste budú umiestnené zásady bezpečnosti a pravidlá, ktoré treba na ihriskách dodržiavať nielen po športovej stránke a na ich plnenie bude dohliadať už správca.+ Letecký pohľad na viacúčelový športový areál na Hodžovej ul.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!