VIDEO: Zimný štadión bude pripravený na sezónu

20. 7. 2012

Najbližšia hokejová sezóna sa v Trenčíne bude môcť začať v riadnom termíne. Zimný štadión podstúpi najnevyhnutnešie opravy, ktoré zaručia jeho bezpečnú prevádzku na jeden rok. Trvalé riešenie sa však iba posunulo.


Primátor Richard Rybníček naplnil vôľu poslancov a na rokovaní mestského zastupiteľstva 30.júla predloží návrh, ktorý zabezpečí bezproblémový chod štadióna ešte na 1 rok v réžii mesta.  „Ak ho poslanci schvália, do konca augusta bude hotový ľad. Je to ale dočasné riešenie. Trvám na tom, že zo zimného štadióna by sa mala stať tretia dôstojná hokejová aréna na Slovensku.“


Aktuálne riešenie predovšetkým bezpečnostnej situácie na zimnom štadióne bude mesto stáť približne 55.000 eur. Na zimnom štadióne sa urobí revízia elektrickej energie a na chladiarenskom zariadení budú odstránené najakútnejšie závady. Mesto cez svoju rozpočtovú organizáciu Mestské hospodárstvo a správa lesov už v týchto dňoch opravuje najviac poškodené okopové lišty pod mantinelmi a betónovú plochu.


Mestskí poslanci budú na najbližšom rokovaní hlasovať o návrhu nájomnej zmluvy medzi Mestom Trenčín a Duklou Trenčín, n.o. a medzi Mestom Trenčín a Duklou Trenčín a.s. na dobu určitú od 1.8.2012 do 1.4.2013. Ak zastupiteľstvo tento návrh odobrí, hokejový klub bude môcť v tomto období využívať štadión na tréningy aj zápasy za 1 euro. Okrem toho klub dostane do prenájmu za 1 euro aj všetky sky boxy a reklamné plochy.


„Mesto bude platiť všetky energie. Oproti 450.000 eurám z minulej sezóny musíme z tohtoročného rozpočtu dať naviac už spomínaných 55.000 eur na opravy. Vždy som  deklaroval záujem pomôcť hokeju a klubu. Dukla bude mať k dispozícii štadión za 1 euro. Za týchto okolností však nesúhlasím už so žiadnou ďalšou dotáciou pre hokejový klub. Treba ale povedať, že v tejto chvíli podľa platného všeobecne záväzného nariadenia môžu o rozpočte rozhodovať len poslanci, ktorí v tomto smere nesú plnú zodpovednosť. Ich rozhodnutie budem rešpektovať,“ zdôraznil R.Rybníček.  


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!