V zariadení pre seniorov sa oslavovalo

9. 3. 2010

Krásneho životného jubilea 90 rokov sa 16. februára  dožila Anna Marettová. Pri tejto príležitosti ju v trenčianskom Zariadení opatrovateľskej služby na Piaristickej ulici, kde už niekoľko rokov býva, navštívil začiatkom marca s kyticou ruží a s prianím všetkého dobrého aj primátor Trenčína Branislav Celler.


Pani Anna sa na gratulantov pripravila ako sa patrí. Nechýbal slávnostný prípitok ani občerstvenie. „V tomto krásnom veku vám hlavne prajem, aby zdravie vydržalo. Aby ste zostali taká obdivuhodne čiperná a o 10 rokov oslávili ďalšie významné jubileum – storočnicu,“ zavinšoval jubilantke primátor Branislav Celler a okrem kvetov jej venoval čajovú súpravu a retiazku.


Anička na kolektív a prostredie v Zariadení opatrovateľskej služby, ako aj na svoju rodinu nedá dopustiť. „Je tu dobre. Som medzi ľuďmi, v prípade potreby je nablízku lekár, skvelo sa o mňa starajú. Rodina za mnou chodí na návštevy,“ hovorí.


Oslávenkyňa nám tiež prezradila recept na pokojné prežitie jesene života: „Treba žiť triezvo. Sme v rukách Božích, ale ako človek žije, tak sa aj dožije. Rodičia ma dobre vychovali aj po náboženskej stránke. Nehýrila som, na zábavy nechodila – moja zábava bola pri deťoch. Viera a nádej sú nadovšetko, bez toho človek nemôže žiť,“ povedala žena, ktorá celý svoj život zasvätila učiteľskému povolaniu.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!