V Záblatí vyrastie ihrisko

31. 8. 2009

Obyvateľom trenčianskej mestskej časti Záblatie už roky chýba detské ihrisko, kde by spolu so svojimi ratolesťami mohli tráviť voľné chvíle. Záblatčania však už nebudú musieť dlho čakať. Mesto Trenčín plánuje na svojom pozemku v časti Rybáre začať už o mesiac s výstavbou detského ihriska za približne 46 400 eur (1 400 000 Sk).


Súčasťou nového ihriska budú preliezačky, šmýkačka s dopadovou dráhou, hojdačka a lavičky. „Ihrisko bude oplotené a o údržbu sa bude starať ten istý správca ako na ihriskách v Zlatovciach, na Obchodnej a Kvetnej ulici,“ vysvetľuje poslanec mestskej časti Západ Martin Barčák. Pozemok, na ktorom má ihrisko vyrásť, patrí mestu. V súčasnosti na ňom voľne rastie niekoľko desiatok malých ovocných stromov a okrasných drevín. Väčšinu z nich bude potrebné vyrúbať. Súčasťou návrhu nového detského ihriska je však aj plán výsadby nových okrasných stromov a kríkov, ktoré budú plniť estetickú funkciu. „Na pozemku zostanú po úpravách len pôvodná slivka, tamariška a orech. Tie budú základom pre novú sadovnícku úpravu ihriska,“ zdôraznil Barčák.


So stavebnými prácami, ktoré by mali trvať približne mesiac, by sa malo začať najneskôr v septembri. „Niekoľkokrát sme upozorňovali na to, že v Záblatí nie je žiadne ihrisko pre deti. Snažili sme sa preto spolu so zástupcom primátora Tomášom Vaňom urobiť maximum, našli sme vhodnú lokalitu, pripravili dokumentáciu. Som veľmi rád, že sa konečne našli aj finančné prostriedky na to, aby aj Záblatčania dostali také ihrisko, aké si zaslúžia,“ dodal Barčák.


Mesto plánuje aj obnovu a výstavbu ďalších ihrísk. Vzhľadom na súčasnú finančnú krízu sa však stále rozhoduje, ktoré ihriská to napokon budú.


/md/


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!