V Trenčíne už fungujú dva zberné dvory

14. 9. 2010

Trenčania sa už môžu zbavovať odpadu aj v novom zbernom dvore na Soblahovskej ulici. Kontajnery na nadrozmerný komunálny odpad či drobný stavebný odpad sú v areáli Mestského hospodárstva na Soblahovskej ulici Trenčanom k dispozícii od štvrtka 16. septembra.


Nový zberný dvor na Soblahovskej ulici otvoril v pondelok 13. septembra primátor Trenčína Branislav Celler, ktorý ho zároveň odovzdal do užívania jeho prevádzkovateľovi spoločnosti Marius Pedersen.  „Verím, že nový zberný dvor  bude slúžiť nielen obyvateľom Dolného mesta, ale aj Južanom a všetkým poriadkumilovným Trenčanom. Radi by sme v budúcnosti otvorili podobnú prevádzku aj v niektorej inej mestskej lokalite, možno niekde na Sihoti. Nech ľudia, ktorým záleží na peknom Trenčíne, nemusia chodiť s odpadom príliš ďaleko,“ povedal primátor. Spolu s prevádzkou zberného dvora na Zlatovskej ulici tak majú Trenčania už dve možnosti, kde sa môžu nepotrebného odpadu legálne zbaviť.


Zberný dvor na Soblahovskej ulici je otvorený v pondelok až sobotu od 8.00 do 18.00 hod. Nevchádza sa doň hlavnou bránou Mestského hospodárstva, ale po pár desiatkach metrov odbočením vľavo z cesty vedúcej do Soblahova. Na vstup do dvora upozorňuje aj tabuľa.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!