V Trenčíne štartuje Beh pre život už v sobotu!

7. 6. 2011

Populárny celoslovenský Beh pre život odštartuje už o šesť dní aj v Trenčíne. Doteraz sa do behu zapojilo v štyroch slovenských mestách vyše 11-tisíc ľudí! Už 11. júna 2011 o 15.00 h. môžu ľudia z Trenčína a okolia urobiť niečo dobré pre svoje zdravie a zároveň podporiť výskum rakoviny.


Beh sa tento rok organizuje na nákup unikátneho prístroja ELISpot, ktorý je dôležitý pre výskum rakoviny a prípravu protinádorových vakcín. Bežcov v Trenčíne podporí patrón behu Ľubomír Sekeráš, úspešný hokejový reprezentant a kapitán Dukly Trenčín.


Výhodou podujatia je, že sa ho môže zúčastniť každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s deťmi v kočíku, či  so štvornohým miláčikom. Účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko a štartovné číslo, v cieli zas medailu a malé občerstvenie – ovocie, nápoj a tašku s darčekmi od partnerov projektu. Všetky informácie o možnostiach podpory projektu a štartovnom – čo je vlastne príspevok na zakúpenie už sppommíaného prístroja – sú na internetovej stránke www.behprezivot.sk .


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!