V Trenčíne sa začne stavať druhý most

6. 11. 2007

          Trenčania sa s istotou dočkajú druhého cestného mosta. Vláda SR schválila Priority budovania ciest I. triedy na roky 2007- 2010. Nový trenčiansky most sa v ňom nachádza. Podľa plánov ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií by sa mala výstavba začať v decembri 2007. Iveta FEDOROVÁ zo Slovenskej správy ciest (SSC) uviedla, že reálny začiatok výstavby je rok 2008.


          Cez Váh vedie v krajskom meste jediný most. Zápchy sú na dennom poriadku. V prípade havárie na ňom je Trenčín nepriechodný. Taktiež dospel do veku, kedy by ho mala čakať rekonštrukcia. Prioritou vedenia mesta sa tak stala čo najskoršia výstavba druhého mosta, a preto samo investovalo do projektovej dokumentácie takmer 50 miliónov korún, hoci investorom je štát. Dokumentáciu už má SSC, tá bude teraz žiadať o stavebné povolenie. Výstavbe ešte bude predchádzať tender na zhotoviteľa mosta.


          Podľa Programu prípravy a výstavby siete ciest I. triedy na roky 2007–2010, ktorý rezort dopravy zverejnil na svojej stránke, by výstavba mosta mala byť ukončená v roku 2011. Podľa I. Fedorovej je ešte predčasné hovoriť o presnom termíne ukončenia výstavby. Náklady by sa mali vyšplhať na 2, 5 miliardy korún.


          Druhý cestný most bude stáť asi dva kilometre južne od súčasného. Stane sa aj diaľničným privádzačom na najväčšie trenčianske sídlisko Juh, v neposlednom rade povedie aj do rozširujúcej sa nákupnej zóny na výpadovke smerom na Prievidzu alebo Brno. V súčasnosti je tam šesť obchodných domov, chystá sa tam aj výstavba rozsiahleho nákupného centra za tri miliardy korún. Most je zároveň prvou etapou juhovýchodného obchvatu mesta, ktorý má viesť poza lesopark Brezina, ktorý spolu s Váhom mesto delí na tri časti.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!