V Trenčíne sa pozastaví platené parkovanie

19. 3. 2020

Presun termínu začiatku regulácie parkovania na Juhu a Sihoti III a IV, dočasné pozastavenie plateného parkovania na celom území mesta a niekoľko ďalších návrhov v oblasti parkovacej politiky predloží primátor Richard Rybníček poslancom na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve. Uskutoční sa v pondelok 23. marca 2020 o 14.00 h. 

Primátor poslancom predloží návrh, aby bolo parkovanie v Trenčíne bezplatné od utorka 24. marca 2020 až do odvolania mimoriadnej situácie, ktorú vyhlásila vláda. S tým súvisí i predĺženie platnosti parkovacích kariet, ktoré si už ľudia kúpili. „Ich platnosť predĺžime o dobu trvania bezplatného parkovania. Ak platnosť karty skončí po 24.3.2020, jej platnosť predĺžime o počet dní od 24. marca do skončenia jej platnosti. K tomu pristúpime, samozrejme, až po odvolaní mimoriadnej situácie na Slovensku a teda po ukončení dočasného pozastavenia regulácie parkovania v našom meste,“ vysvetlil svoj návrh primátor Trenčína.

Primátor predloží návrh na posun zavedenia regulácie v nových častiach mesta (JUH, Sihoť III a IV). Pôvodný termín 15. apríla 2020 navrhne preložiť na 23. septembra 2020. „Hlavným dôvodom je, že v súčasnej situácii, keď je na Slovensku vyhlásená mimoriadna situácia, nie je možné zabezpečiť vydanie veľkého počtu kariet pre obyvateľov Juhu a Sihote III, IV. Nie všetci to zvládnu elektronicky, klientske centrum je zatvorené,“ dôvodí primátor.

Jeho ďalší návrh sa bude týkať aj časového odsunutia zmeny v dobe spoplatnenia v zónach B, C, D, G, H. Tam sa počítalo s rozšírením regulácie počas pracovných dní na non-stop a cez víkendy od 0.00 do 8.00 h a od 19.00 do 24.00 h. „Túto zmenu navrhnem presunúť tiež na 23. septembra 2020 spolu so zavedením takzvaných dlhodobých nočných parkovísk,“ priblížil R. Rybníček.

Napriek spomínaným zmenám, stále v Trenčíne platí, že parkovanie v zóne s regulovaným státím, i keď bezplatným, je povolené len na vyznačených parkovacích miestach.

S občanmi, ktorí už disponujú parkovacou kartou pre budúce zóny na Juhu, či Sihoti III a IV, sa v najbližšom čase spoja zástupcovia Útvaru mobility MsÚ Trenčín a situáciu s nimi doriešia. 
 
Upozornenie!

Rokovanie mestského parlamentu sa uskutoční bez prítomnosti občanov. Rokovanie poslancov bude možné sledovať v priamom prenose prostredníctvom webovej stránky mesta Trenčín. 
Pred zasadnutím bude rokovacia miestnosť vydezinfikovaná a poslanci budú rokovať s rúškami na tvárach.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!