V Trenčíne platí naďalej mimoriadna situácia po búrke

19. 9. 2008

   V Trenčíne sa ani po mesiaci nepodarilo odstrániť následky augustovej ničivej búrky, krízový štáb mesta preto dnes rozhodol, že mimoriadna situácia bude v meste trvať minimálne do polovice októbra. Agentúru SITA o tom informovala Jana Marková z kancelárie trenčianskeho primátora. Búrka po sebe zanechala obrovské množstvo poničenej zelene. V Trenčíne a okolí povytrhávalo alebo polámalo stovky stromov, ktoré sa stále odstraňujú. Pre rozsiahle škody na majetku a zeleni sa mesto rozhodlo posunúť jesenné upratovanie, ktoré sa začalo v týchto dňoch.
   Celková výška škôd je naďalej neznáma. Mestskí poslanci koncom augusta schválili uvoľnenie piatich miliónov korún (165 970 €) na pôžičky pre obyvateľov, ktorým veterná smršť napáchala škody na majetku. Pomoc získalo zatiaľ päť ľudí, ktorí si rozdelili 300-tisíc korún (9 958 €).
   Nočná búrka sprevádzaná mimoriadne silným vetrom sa prehnala nad Trenčínom a okolím v noci z 15. na 16. augusta, povytrhávala a poškodila pravdepodobne až stovky striech a pováľala množstvo stromov. Škody vznikli skôr na súkromnom majetku. Podľa primátora Branislava Cellera škody na samotnom mestskom majetku nie sú dramatické. Okrem Trenčína búrka postihla aj 14 okolitých obcí, medzi nimi Zamarovce, kde podľa starostu Jána Plška poškodila 70 domov. Padajúce stromy a lietajúce strechy nikoho vážne nezranili.

(SITA, rc;nr)


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA  je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


 


 


                     foto: R. Stoklasa

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!