V priemyselnej zóne v Trenčíne je otvorená moderná betonárka

30. 10. 2007

          Moderná betonárka s kapacitou výroby na plný výkon 100 000 m³ betónu ročne je otvorená na okraji priemyselnej zóny Bratislavská ulica v Trenčíne. Podľa slov investora a konateľa firmy Perteso, a. s., Vladimíra BALÁŽA v prevádzke sú zamestnaní ôsmi pracovníci. Celá výroba je kontrolovaná z riadiaceho centra. Na začiatok plánuje slovenská dcéra českej firmy Perteso, a. s., jednosmennú prevádzku a výrobu 30 000 m³ betónových zmesí ročne. Aj po nabehnutí dvojsmennej výroby stačia na obsluhu automatizovanej betonárky ôsmi zamestnanci, práca na tri smeny si už vyžiada prijatie ďalších pracovníkov.


          „Otvorili sme pomyselnú bránu do priemyselnej zóny postavením prevádzky na výrobu betónových zmesí. Technológia je ekologicky šetrná, postavená podľa najnovších kritérií. Cement nám bude dodávať Považská cementáreň Ladce a certifikovaný štrk bude z nánosov Váhu,“ hovorí V. Baláž. Firma má ambíciu stať sa spoľahlivým výrobcom kvalitných betónových zmesí, ktoré bude dopravovať prenajatými vozidlami. Postupne bude od budúceho roku nakupovať vlastný vozový park. Podľa V. Baláža bude mať betonárka odbyt v samotnom priemyselnej zóne a v blízkej budúcnosti budovanom juhovýchodnom obchvate mesta.


          „Trenčín sa pripravuje na veľmi dynamický rozvoj a je dôležité, aby bol v meste dostatok kvalitných materiálov. Pri prudkom rozvoji stavebnej výroby na západnom Slovensku je problém zohnať dobrý stavebný materiál a získať ho včas. Preto je dôležité, že betonárka dokáže ponúknuť v krátkom čase kvalitné produkty v dostatočnom množstve pre zákazníkov. Má to súvislosť s výstavbou v priemyselnej zóne, stavbou bytov a ďalšími stavebnými aktivitami v meste,“ hodnotí prínos betonárky trenčiansky primátor Branislav Celler.


          Betonárka je postavená na bývalom mestskom smetisku.  „Zakladanie stavby bolo náročné, stojí na štyroch kilometroch pilót a štrkových vibrostĺpov. Na začiatku výstavby bola veľká šesťmetrová jama plná špiny a odpadu,“ zaspomínal si V. Baláž.+ Počas slávnostného tvorenia betonárky Vladimír Baláž, Branislav Celler, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Považskej cementárne v Ladcoch Anton Barcík a tréner futbalistov AS Trenčín Rob McDonald zasadili symbolický stromček.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!