V pondelok začínajú týždňové historické slávnosti

28. 7. 2008

Salvou z dela na Mierovom námestí sa v pondelok podvečer začnú historické slávnosti v Trenčíne. Počas celého nadchádzajúceho týždňa bude centrum mesta každý deň popoludní dejiskom historických sprievodov, jarmoku starých remesiel, šermiarskych súbojov, predstavení sokoliarov, hudobných alebo tanečných vystúpení. „Novinkou oproti minulým ročníkom budú rytierske súboje na koňoch na pieskovom kolbisku. Pre tento účel na námestie dovezú 60 ton piesku,“ uviedla vedúca útvaru marketingu MsÚ v Trenčíne Renáta Kaščáková.

Historické slávnosti vyvrcholia už 15.ročníkom Trenčianskych hradných slávností, ktoré sa už tradične konajú v amfiteátri a na hornom nádvorí Trenčianskeho hradu počas prvého augustového víkendu. „Hlavným programom celého podujatia bude sobotný večerný galaprogram s najlepšími šermiarskymi vystúpeniami skupín zo Slovenska a Čiech a veľkolepou ohňovou šou,“ informovala Kaščáková. Organizátori pre návštevníkov pripravili aj rôzne hry, súťaže, či vozenie na koňoch, lukostreľbu, dobový záprah, divadelné tanečné či hudobné vystúpenia. Vlani na hrad počas slávností zavítalo okolo šesť tisíc ľudí.Copyright © SITA 2008


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!