V piatok na pikniku zaspieva zoskupenie Krajka

13. 8. 2019

Ďalší z tohtoročných Hudobných piknikov sa uskutoční v piatok 16. augusta 2019 o 19.00 hodine. Dievčatá z Krajky pre tento koncert okolo seba zoskupili mimoriadnu zostavu: cimbalistu Zlatých huslí Martina Budinského, gitaristu a perkusionistu Petra Beláka, huslistku Kristínu Hlístovú a kontrabasistu Jozefa Brindzáka.

V príjemnom prostredí átria pod Mestskou vežou predstavia ľudové piesne vo vlastných úpravách, šansón, foxtrot, charleston, tango či swing, ale aj inonárodné piesne.

Magda Uhliariková, Zuzana Laurinčíková a Beáta Dobiašová sa pred rokmi stretli vo folklórnom súbore Trenčan. Keď ich školy rozdelili, spievali vo folklórnych súboroch Lúčnica, Technik,  Dudváh a Mlynári.

Po návrate domov do Trenčína našli novú sviežu spoločnú cestu: spolupracujú s džezovou formáciou Aurelius Q, sólistami ľudového orchestra Zlaté husle a s ďalšími hudobníkmi.

Peter Belák vyštudoval klasickú gitaru. Založil jazzovú formáciu Aurelius Q, okrem jazzovej a etno hudby sa venuje aj komponovaniu a aranžovaniu. Spolupracoval s legendami slovenskej a českej hudobnej scény ako Andrej Šeban, Juraj Turtev, Jana Koubková, Miriam Bayle a ďalší. Momentálne účinkuje vo formáciách Fascination band, JazzPacket, Krajka, Groove43 a ďalších príležitostných hudobných projektoch.

Martin Budinský je koncertný cimbalista, člen orchestra Zlaté husle (Lúčnica) a predseda Slovenskej cimbalovej asociácie. Okrem interpretácie folklóru je aj  aktívnym umelcom vážnej hudby v cimbalovej hre. Získal množstvo ocenení, zoznam jeho koncertných vystúpení zahŕňa všetky kontinenty.

Jozef Brindzák absolvoval konzervatórium v Žiline v obore kontrabas. Dlhodobo pôsobí v známej cimbalovej hudbe Brindzákovci. Okrem koncertovania sa aktívne venuje aj udržiavaniu hudobnej tradície, ktorá prežívala v tradičných slovenských kaviarňach a reštauráciách v uplynulých desaťročiach.

Kristína Hlístová vyštudovala hru na husle na bratislavskej Vysokej škole múzických umení. Už počas štúdia spolupracovala s viacerými slovenskými orchestrami a komornými súbormi. Doma v Trenčíne sa venuje učiteľskej práci a popri tom spolupracuje s hudobníkmi rôznych žánrov.

Hudobné pikniky sa konajú počas letných prázdnin každý piatok o 19.00. V príjemnom prostredí átria si oddýchnete nielen vy, ale aj vaše deti, pre ktoré je pripravený detský kútik. Nebude chýbať ani osviežujúca limonáda a dobré pivo. Vstup voľný.

Krajka piknik

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!