V piatok na pikniku zahrajú Guitarritos

23. 7. 2019

Najbližší Hudobný piknik v piatok 26. júla v átriu pod Mestskou vežou bude mať príchuť Španielska a Latinskej Ameriky. Bratia Guldánovci zahrajú najslávnejšie skladby Buena Vista Social Club, Gipsy Kings, Paca De Luciu, ľudové piesne Španielska a Latinskej Ameriky i niekoľko vlastných vecí.

Kapela Guitarritos nemá ani 2 roky, ale ich sen o nej je oveľa dlhší. Bratia Juraj a Jozef totiž hrajú na gitare snáď odjakživa. Už ako deti na umeleckej škole povyhrávali veľa súťaží, nielen miestnych ale aj celoslovenských, a na diplomoch z nich sa vždy skveli obidve ich mená.

Hrávali dlhé roky v kapele s kamarátmi z Ivanky, až kým si v roku 2017 nezaložili vlastnú skupinu Guitarritos. Pozvali si do nej kontrabasistu Davida Šarkeziho a hráča na perkusie Petra Suchaniča.

Ich spoločnou celoživotnou láskou je flamenco a latino. Venujú sa hlavne ľudovej hudbe Španielska a Latinskej Ameriky, ale začali skladať už aj vlastné skladby. Pri hraní používajú aj autentické ľudové nástroje ako napríklad kubánsku gitarku „tres“, peruánsky bicí nástroj „cajon“ a rôzne ďalšie zaujímavé perkusie.

Obvykle hrávajú vo štvorici, náš Hudobný piknik bude však výnimočný, pretože sa k nim pridá aj trúbkar Dušan Studnický. Začiatok koncertu je o 19.00 hodine. Vstup na podujatie je voľný.

gitaritoos

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!