V piatok na Hudobnom pikniku Gabriel Kain

27. 8. 2019

Na posledný z tohtoročných Hudobných piknikov príde v piatok 30. augusta 2019  do átria pod Mestskou vežou Gabriel Kain. Na skok z Británie do Trenčína sa tak opäť vráti po troch rokoch.

Privedie si slovenských muzikantov, doplnených portugalskou huslistkou Barbarou Barros. Premiérovo predstaví svoje nové skladby v slovenčine, pridá aj svoju klasiku – baroque’n’roll.

Gabo bol medzi trenčianskymi muzikantami známou postavou, jeho odchod do Londýna však mnohé zmenil. Nie však jeho lásku k hudbe. Skladal vlastné veci a zostavil si aj vlastnú kapelu Gabriel Kain & The Ables, ktorej členovia pochádzali z Británie, Portugalska a Indie.

Osobitý štýl, ktorý mu bol najbližší – zmes zemitého južanského swamp rokenrolu a klezmeru – sa označuje názvom baroque’n’roll, ktorý evokuje bohatosť a pestrosť. Presne taká je aj jeho hudba – príťažlivá a vášnivá, počuť v nej rôzne vplyvy, siahajúce od zemitého blues Johna Lee Hookera a absintom presiaknutého kabaretu Toma Waitsa až po temnú tanečnosť Depeche Mode.

Pre Londýn bola prirodzeným jazykom jeho textov angličtina, po anglicky „znelo“ aj jeho hosťovanie na minuloročnom albume trenčianskej kapely Autumnist. V septembri na Slovensku pokrstí svoje nové EP naspievané v slovenčine, takže na Hudobnom pikniku v predpremiére predstaví aj skladby z neho. Okrem iných muzikantov by si s ním mali zahrať aj Roman Turtev na bicie, Adam Hudec na basu a huslistka Barbara Barros.

Gabriel Kain

Hudobné pikniky sa konajú počas letných prázdnin každý piatok o 19.00. V príjemnom prostredí átria si oddýchnete nielen vy, ale aj vaše deti, pre ktoré je pripravený detský kútik. Nebude chýbať ani osviežujúca limonáda a dobré pivo. Vstup voľný.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!