V piatok a sobotu výcvik záchranárov v Kubrici

16. 9. 2021

V piatok 17. septembra a v sobotu 18. septembra 2021 sa bude konať v Kubrici súčinnostné cvičenie zložiek integrovaného záchranného systému. Znamená to, že už zajtra (17.9.) v popoludňajších hodinách sa bude po hlavnej ceste presúvať policajná, hasičská a záchranárska technika za použitia svetelných a zvukových výstražných zariadení. Tieto presuny budú realizované i v nočných hodinách, cvičenie ukončia až v sobotu (18.9.). Prosíme Vás preto, o zvýšenú pozornosť pri prechádzaní cez cestu a obozretnosť pri jazde na bicykloch, motocykloch a ostatných motorových vozidlách. Treba rešpektovať právo prednostnej jazdy.

V súvislosti s konaním výcviku treba počítať aj so zvýšeným pohybom leteckej techniky – helikoptér. Do cvičenia sa zapoja i hasiči z DHZ Opatová aj s technikou.

Zároveň žiadame obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Kubrica, aby mali počas piatka a soboty (17. – 18.9.) svoje autá zaparkované vo svojich dvoroch. Upozorňujeme i návštevníkov prírody, že v priestore hornej časti Kubrice – pod rybníkmi v smere do Soblahova budú situované cvičiace jednotky a preto bude i lesná cestička v smere na Soblahov uzatvorená od piatka až do sobotňajšieho rána. Všetkým ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!