V piatok a sobotu na Palackého ulici nezaparkujete

19. 6. 2024

Zákaz státia a parkovania na Palackého ulici v Trenčíne začne platiť v piatok 21. júna 2024 od 14.00 hodiny. Dopravná uzávera ulice bude trvať od piatka 21. júna 18.00 h do soboty 22. júna 2024 do polnoci. Následne bude doprava opätovne spustená bez obmedzení. Dôvodom je kultúrne podujatie festival KORZO PALACKÉHO.

Vodičov bude o dočasnom uzavretí ulice informovať prenosné dopravné značenie. Príjazd k objektom na ulici pre vozidlá záchranných a požiarnych zložiek bude aj počas uzávery zabezpečený.

Dopravné značenie počas KORZO Palackého

Návštevníci budú môcť využiť náhradné parkovanie pri plavárni, na Mládežníckej ulici alebo na priľahlých parkoviskách.  

Do parkovacieho domu na Palackého ulici budete môcť zaparkovať svoje vozidlo v piatok 21. júna do 18.00 h. Autá tam môžu zostať zaparkované počas celého podujatia s tým, že výjazd im bude umožnený až po skončení dopravnej uzávery, teda po polnoci zo soboty 22. júna na nedeľu 23. júna 2024.

V rámci Trenčína sa na podujatie dostanete spojmi MHD z každého kúta – č.1, č.2, č.6., č.8. Spoj č.6 zo Záblatia bude posilnený. Ale prísť môžete i peši alebo na bicykli. Na odloženie bicyklov bude možné využiť aj stojany pri Piaristickom gymnáziu a dodatočné oproti parkovaciemu domu.

Pozrite sa na rozloženie festivalu počas uzávierky Palackého ulice. O programe podujatia sa dozviete z článku Palackého ulica plná zážitkov, bez áut

KORZO Palackého rozloženie podujatia

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!