V parku vybudujeme ihrisko Rodinka

10. 3. 2023

V najbližších dňoch sa bude v Parku gen. M. R. Štefánika pracovať na novom priestore pre deti. Staré herné prvky pri altánku nahradíme novými a vytvoríme nové inkluzívne detské ihrisko Rodinka.

Cieľom je podporiť fantáziu a socializáciu detí. Nosnou témou ihriska sú lode, preto bude aj farebné dotvorenie herných prvkov v odtieňoch modrej a šedej farby.

Deti od 3 do 14 rokov sa môžu tešiť na kolotoč, reťazové hojdačky i hojdačku Hniezdo, na pieskovisko v tvare člna, na fitdráhu s kladinou, lanovým prechodom, lianami, lanovým mostíkom, pníkmi na preskok a podobne, no a pribudne tu aj loď Pinta s lezeckými stenami a šmýkačkou. Súčasťou ihriska bude tiež mobiliár – infotabuľa, lavička a kôš.

Mobiliár a prvky detského ihriska, s výnimkou kolotoča, sú vyrobené z agátového dreva. Detské ihrisko Rodinka bude slúžiť širokej verejnosti. Jeho prevádzkovateľom bude mesto Trenčín.

Začiatok prác, ktoré by mali trvať približne 4 týždne, je naplánovaný na pondelok 13. marca 2023. Zhotoviteľom je spoločnosť Anoverd z Ladíc. Na realizáciu tejto mestskej investičnej akcie v hodnote takmer 57 tisíc eur sme získali dotáciu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo výške 23 tisíc eur. Zvyšok zaplatí mesto zo svojho rozpočtu.

Na tomto mieste bude už čoskoro nové inkluzívne ihrisko:

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!