V Parku M. R. Štefánika sa začali prípravné práce

19. 2. 2018

V pondelok 19. februára 2018 začali pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov s orezom krov a zrezom malých stromov v Parku M. R. Štefánika. Práce súvisia s prípravou územia na revitalizáciu zelene.


V utorok (20.2.) budú pokračovať v orezávaní krov a odstraňovaní menších stromov, ktoré nezasahujú do chodníkov.Od stredy (21.2.), pravdepodobne do piatka (23.2.), sú v pláne ostatné výruby, pri ktorých budú platiť určité obmedzenia pre chodcov. Informovať o nich budú tabule umiestnené v priestore, kde by mohlo hroziť nebezpečenstvo počas prác.


Aj v ďalšom týždni chcú územie v parku dočisťovať a pripravovať pre zhotoviteľa revitalizácie zelene. Práce sa dotknú nielen mestských pozemkov v parku, ale aj tých, ktoré patria Železniciam SR.


Vodičov upozorňujeme, že pre tieto prípravné práce bude čiastočne zabraté parkovisko pri Penzióne pri parku.


Úspešný projekt


Mesto uspelo vo výzve Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020 s projektom Zelené pľúca mesta – Revitalizácia Parku M. R. Štefánika, Trenčín. Z maximálne možného počtu bodov získal tento projekt maximum. Pre Trenčín to znamená zisk nenávratného finančného príspevku vo výške 398 853, 99 eur.


Revitalizácia zelene v Parku M. R. Štefánika sa uskutoční ešte v tomto roku. Dotkne sa celej plochy – aj územia vo vlastníctve mesta i plôch v majetku Železníc SR. 


V parku chce mesto presvetliť jeho spodnú etáž asanáciou krov, ošetriť vzácne druhy drevín, odstrániť poškodené dreviny a generačne doplniť nové. Revitalizácia sa prejaví aj výmenou krátkovekých drevín za dlhoveké s rozšírením druhového zastúpenia. Park bude farebne oživený kvitnúcimi drevinami, kvetinovými plochami a čiastočnou regeneráciou trávnikových plôch.


Projekt počíta aj s doplnením protihlukovej izolácie od vedenia železničného i dopravného ťahu.


Mesto chce zo svojho rozpočtu v tomto roku zrekonštruovať aj hlavný chodník cez park.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!