V nedeľu v Divadielku pod vežou Šaško a kráľ

23. 8. 2018

S detskými letnými divadielkami sa v nedeľu 26. augusta 2018 rozlúčime rozprávkou z dielne Harry Teater. Predstaví sa v nej známy banskobystrický principál, bábkoherec, režisér, scenárista Ján Haruštiak.

Zakladateľ dvoch banskobystrických divadiel Harry Teater a Divadlo Pod balkónom tento rok oslavuje okrúhle životné jubileum. Obľúbené rodinné divadlo Harry Teáter založili manželia Júlia a Ján Haruštiakovci v decembri 2009. Predtým herec Ján Haruštiak, známy ako Harry, odohral 30 sezón v banskobystrickom Bábkovom divadle na Rázcestí. Júlia Haruštiaková tam pôsobila ako kostymérka a rekvizitárka. Ján Haruštiak okrem toho často hosťuje aj v Štátnej opere. Divadlo Harry Teáter odohrá ročné desiatky predstavení v rôznych kútoch Slovenska. Len v decembri minulého roku ich bolo šesťdesiat. Repertoár divadla obsahuje 20 autorských inscenácií, vrátane jedinečných chodúľových predstavení a animácií.

Takmer všetky rozprávky sú interaktívne a deti aj ich rodičia sa do deja môžu aktívne zapojiť. Inak to nebude ani v nedeľu 26. augusta o 16.00 hodine, kedy sa v Átriu pod Mestskou vežou začne interaktívne predstavenie s bábkami o  Šaškovi, ktorý hľadá novú rozprávku pre kráľa.

Šaško cestou stretáva ďalšie rozprávkové bytosti a zažije veľa dobrodružstiev, pričom sa deti môžu stať hercami a aktérmi rozprávky. Majú možnosť vyskúšať si vodenie bábok a aktívne prežiť príbeh. To, či sa napokon Šaškovi podarí nájsť úplne novú rozprávku, ktorú ešte nikto nevidel ani nepočul, sa dozviete na predstavení. Predstavenie videli diváci na festivaloch Divadelná Nitra a Setkání – Stretnutie v Zlíne.

Po divadelnom predstavení sa uskutoční žrebovanie cien pečiatkovej hry, preto si nezabudnite priniesť kartičku s pečiatkami, ktoré ste na predstaveniach zbierali.

V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie uskutoční v Obradnej sieni Mestského úradu v Trenčíne. Vstup je voľný.

harry teater

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!