V nedeľu v Divadielku pod vežou predstavenie Smetiak

19. 7. 2018

Ako je možné obyčajné veci používať neobyčajne? Ako premeniť obyčajný smetiak na kozmickú loď, automobil alebo morský koráb? Odpovede prezradí detským divákom Teatro Fortissimo už najbližšiu nedeľu 22. júla popoludní v Átriu pod Mestskou vežou.

Známy trenčiansky mím Vlado Kulíšek s hudobným sprievodom Radka Michalka sa predstaví v divadelnej úlohe človiečika, ktorého jediným majetkom je smetiak a jeho obsah.

V autorskom pantomimickom predstavení dostávajú odpadky celkom iný rozmer a ani ten smetiak vlastne nie je smetiak.

Vlado Kulíšek je výrazná osobnosť slovenskej pantomímy. Narodil sa v Čechách v rodine ruskej baletky, ale od roku 1983 žije a pôsobí na Slovensku. V spojení s muzikantom a skladateľom Radkom Michalkom vytvárajú dokonale zohratú dvojicu. Michalko dokresľuje atmosféru predstavení pestrými zvukmi a záver každej akcie rámcuje výraznou hudobnou pointou. Obaja umelci spolupracujú už viac ako 20 rokov, pričom profesionálne sa divadlu venujú od roku 1989. Spoločne absolvovali už viac ako 5000 predstavení po celej Európe, ale napríklad aj vo Vietname. Vzhľadom na skutočnosť, že Radek Michalko žije v Čechách, ide o medzinárodne divadlo, pôsobiace od roku 2005 pod názvom Theatre Fortissimo.

smetiak

Začiatok predstavenia je o 16.00 hodine. V prípade nepriaznivého počasia sa presunie do sobášnej siene Mestského úradu.

Detské divadelné predstavenia sú v Átriu pod Mestskou vežou každú nedeľu o 16.00 až do konca letných prázdnin.

Aj toto leto môžu deti na predstaveniach zbierať pečiatky a tak sa zapojiť do súťaže. Žrebovanie bude na konci júla i augusta.

Kartičku na zbieranie pečiatok dostanú na predstavení.

divadielka jpg

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!