V nedeľu sa začína Trenčianska hudobná jeseň 2019

2. 10. 2019

Festival otvorí v nedeľu 6. októbra koncert Komorného orchestra a speváckeho zboru VŠMU Bratislava o 18.00 hodine v evanjelickom kostole.

V roku 1973 vznikol v Trenčíne Kruh priateľov vážnej hudby pri Mestskom dome osvety. Ten zorganizoval koncom 80. rokov prvý festival Trenčianska hudobná jar a vzápätí aj Trenčianska hudobná jeseň.

Neexistujú celkom presné záznamy o týchto festivaloch, ale keďže sa organizovali každoročne, je veľmi pravdepodobné, že sa tohto roku uskutoční jubilejný 40. ročník festivalu Trenčianska hudobná jeseň.

Žezlo v ich organizovaní prevzal od roku 1998 novovzniknutý Klub priateľov vážnej hudby v Trenčíne, ktorý aj na aktuálny ročník pripravil mimoriadne zaujímavý program. Informoval o tom Vladimír Kulíšek z Klubu priateľov vážnej hudby.

Otvárací koncert sa uskutoční 6. 10. v Evanjelickom kostole. Jeho návštevníci budú mať nezvyčajnú možnosť vidieť nastupujúcu generáciu slovenských interpretov na jednom mieste. Predstaví sa Komorný orchester so Ženským speváckym zborom Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

O týždeň neskôr budú mať milovníci hudby možnosť oceniť komornejšiu atmosféru dvoch gitár. Vynikajúce české Duo Manera zahrá tangá svetových autorov v Galérii Vážka.

2Manera

Atraktívny zahraničný hosť sa predstaví aj v ďalšom koncerte. Vietnamský umelec Anh Nguyen Le Viet rozozvučí klavír 20. 10. v koncertnej sále ZUŠ Karola Pádivého.

Záverečné dva koncerty privíta refektár piaristického gymnázia. Najskôr sa 27. 10. predstaví skvelý slovenský trubkár Stanislav Masaryk. Sprevádzať ho bude na klavíri Trenčianka Barbora Gajdošová-Tolarová.

Tolarova

Bodku za celým festivalom urobia 3. 11. speváci – sopranistka Stanislava Maggioni a barytonista Dávid Harant. Všetky koncerty budú začínať tradične o 18.00 hodine. Viac informácií na www.kpvh.sk.

thj plagat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!