V nedeľu rozprávka O lúke, motýľovi a kvetinovej víle

17. 7. 2019

Do Divadielka pod vežou v átriu pod Mestskou vežou rozprávku v nedeľu 21. júla privezie Teátro Neline z Budmeríc. Predstavenie sa začína o 16.00 hodine.

Hovorí sa: „Chodí ako bez duše“. O divadle s názvom Teátro Neline by sa však malo hovoriť, že chodí s dušou. Alebo za dušami? Najlepšie by asi bolo povedať, že má svoju dušu – a nie jednu.

Teátro Neline, teda Neline Divadlo, je divadlom jednej herečky (Petro)Nely Dušovej. Má vedľa seba aj duše spriaznené: Mirko (Duša), Janka (Pogorielová-Dušová), Tónko (Duša), Zdenka (Pašútová), Peťko ( Tarkay). Spolu s nimi pripravuje predstavenia pre deti a ich rodičov. Napokon – aj červené auto, ktorým Teátro Neline jazdí po svete, má štyri duše (plus jednu rezervnú). Putuje po cestách a ne-cestách, doma aj v zahraničí a snaží sa pobaviť najmä duše detí.

Rozprávku O lúke, motýľovi a kvetinovej víle v podaní Teátro Neline si môžu deti pozrieť tretiu júlovú nedeľu v Divadielku pod vežou. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie uskutoční v obradnej sieni Mestského úradu v Trenčíne. Vstup je voľný.

divadielko neline

Divadielka pod vežou sa konajú počas prázdnin každú nedeľu o 16.00. Deti sa môžu zapojiť do pečiatkovej súťaže. Žrebovať sa bude poslednú nedeľu v mesiaci. V júli ešte uvidíme divadielko O príšerne krásnej princeznej, s ktorým sa 28. 7. predstaví Féder teáter.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!