V nedeľu príde do Trenčína letné kino na kolesách

29. 6. 2018

Na Mierovom námestí premietne Bažant Kinematograf od 1. júla 2018 päť celovečerných slovenských a českých filmov. Začiatok projekcie je vždy o 21.30 hodine.

Svoju 16. letnú filmovú sezónu otvorí v nedeľu 1. júla filmom Čiara (Slovensko, Ukrajina, 2017, 113 min). Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

Čiara2

V pondelok 2. júla premietne český film Prezident Blaník (2018, 95 min.). Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

Prezident Blaník2

Utorok večer (3. 7.)  bude patriť súčasnému príbehu Backstage (Slovensko, Česko, 2018, 90 min.) o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

backstage (1)

V stredu 4. júla príde na rad film Po strništi bos (Česko, Dánsko, Slovensko, 2017, 110 min.). Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.

po_strnisti_bos (2)

Filmovú ponuku uzavrie štvrtkové premietanie filmu Otcova Volga (Česko, 2018, 90 min.). Matka s dcérou sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého manžela a otca, aby odhalili jeho skrývané tajomstvo. Najnovší film Jiřího Vejdělka, režiséra divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov.

Otcova volga

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!