V nedeľu ožije Mierové námestie Korzom mladých

10. 6. 2011

Korzo mladých je pokračovaním Trenčianskeho korza, ktoré organizuje Trenčianska nadácia už od roku 2002. Myšlienka Korza mladých o mladých vznikla na jednom z tréningov mladých dobrovoľníkov – Mladých filantropov, študentov Obchodnej akadémie v Trenčíne, Piaristického gymnázia, Strednej umeleckej školy a Trenčianskej univerzity.


Korzo mladých je však venované všetkým generáciám a rozhodne nebude chýbať klasické korzovanie ako za starých čias oživené ukážkami drobných umeleckých predmetov na design markete. Podstatu Korza mladých bude tvoriť street art – umenie mladých. Sprievodnou akciou je opätovné maľovanie podchodu na Hasičskej ulici. Mladí dobrovoľníci začínajú v piatok 10. júna čistením a prípravou plochy na maľovanie. V sobotu 11. júna  writteri z viacerých kútov Slovenska podchod pomaľujú a ľudia prechádzajúci podchodom si budú môcť pozrieť ich prácu. Maľovať sa bude aj 12. júna v nedeľu, kedy už od 10.00 hodiny budú na Mierovom námestí pripravené tri trojhrany, dva z nich pre writterov a jeden pre laikov v umení graffiti. Všetky tri pomaľované trojhrany budú počas leta vystavené na Mierovom námestí a neskôr v Parku M. R. Štefánika.


O 13.00 hod. odštartuje program parkour odvážlivcov ponad pripravené autovraky. Tieto sa na určitý časový úsek stanú hlavným „maľovacím poľom“, kde si zasúťažia dva tímy – mladí a seniori – o naj pomaľované auto. Víťazná maľba ako model poputuje naspäť na vrakovisko, s druhou v poradí si poradí hasičský zbor a vrak bude rozstrihaný. Hneď potom sa spustí lavína extrémnych športových a tanečných výkonov mladých biketrialistov, freerunnerov, skateboardistov, hip hoperov a breakdancerov.


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!