V nedeľu nastúpia na zápas v špeciálnych dresoch

30. 8. 2019

Futbalisti AS Trenčín si v nedeľu 1. septembra 2019 na stretnutie s FC Nitra oblečú výnimočné dresy, ktorými chcú upútať pozornosť na výnimočné 75. výročie Slovenského národného povstania a poďakovať všetkým, ktorí bojovali za slobodu.

Ide o špeciálnu edíciu dresov, ktoré pôjdu po stretnutí do dražby. Grafika na dresoch pripomína august 1944, kedy vypuklo Slovenské národné povstanie.

Na pozadí je text rozkazu, ktorý podplukovník generálneho štábu Ján Golian vydal 29. augusta 1944 posádkam slovenskej armády. Rozkaz so šifrou „začnite s vysťahovaním“ znamenal, aby začali klásť ozbrojený odpor nemeckým okupačným silám. Práve to bol signál na začiatok Slovenského národného povstania.

Ako informuje futbalový klub AS Trenčín na svojej webstránke, dresy pôjdu po stretnutí v spolupráci s portálom sport.sk do dražby, ktorej výťažok poputuje na obnovu Pamätníka umučených v trenčianskom lesoparku Brezina. Ten je venovaný 69 obetiam fašizmu, ktoré na týchto miestach popravili Nemci v období od októbra 1944 do apríla 1945.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!