V nedeľu môžeme podporiť Hospic Milosrdných sestier

6. 12. 2018

Počas bronzovej adventnej nedele 9. decembra 2018 sa uskutoční v Trenčíne celodenné benefičné podujatie, ktorého výťažok pomôže vniesť viac života do posledných dní nevyliečiteľne chorých.

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne je neštátne zdravotnícke zariadenie pre nevyliečiteľne chorých pacientov v pokročilom štádiu zväčša onkologickej choroby.

Multidisciplinárny hospicový tím sa v ňom snaží vytvoriť domov, v ktorom bude každý zomierajúci čo najmenej trpieť a zažije čo možno najväčšiu mieru prijatia a láskavej starostlivosti.

Pomôcť v ich snahách pomáhať im môžeme účasťou na VIII. Benefičnom koncerte v nedeľu 9. 12. 2018. O 14.00 hodine na Mierovom námestí bude spievať Dominika Mirgová.

O 15.00 hodine sa v Piaristickom kostole sv. Františka Xaverského môžeme započúvať do nezameniteľného emotívneho prejavu Ricca a Claudie – speváckej dvojice, ktorá sa v minulom roku stala víťazom maďarského vydania talentovej šou X Factor. Klaudia Farkašová a Richard Šarközi sa na Slovensku po prvý raz zviditeľnili v prvom česko-slovenskom vydaní tejto talentovej šou v roku 2014, kedy skončili na druhom mieste.

Viac o poskytovanej zdravotnej starostlivosti v jedinom hospici v Trenčianskom kraji sa budeme môcť dozvedieť aj na vianočných trhoch na Mierovom námestí v stánku hospicu. Otvorený bude v nedeľu od 10.00 do 18.00 hodiny. V ňom bude možné hospic podporiť dobrovoľným príspevkom kúpou rôznych handmade výrobkov dodaných od darcov a kúpou vianočného punču darovaného Cukrárňou Alžbetka.

Pomôžme vniesť do posledných dní života ľudí viac života.

Dobrovoľný príspevok je možné darovať cez www.darujme.hospictn.sk alebo prostredníctvom verejnej zbierky, ktorá trvá do 30. 6. 2019.

Hotovosť môžete vložiť v nedeľu do prenosných pokladničiek na Mierovom námestí alebo v kostole. Prispieť možno aj zaslaním darcovskej sms v hodnote 2 € na číslo 877 s textom DMS DOBROTA.

Podujatie podporuje aj Mesto Trenčín.

plagat koncert pre hospic

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!