V meste sa začne druhá kosba skôr

12. 7. 2012

Kosenie závisí, podobne ako zimná údržba, od počasia. Mesto má v rozpočte naplánované dve kosenia, pričom jedno stojí asi 150 tisíc eur. Primátor sa rozhodol dať pokyn na druhú kosbu skôr, ako bola pôvodne naplánovaná.


„Vzhľadom k tomu, že v máji začalo byť teplo a pritom aj pršalo, vegetácia začala bujnieť. Rozhodli sme sa začať s druhým kosením skôr aj preto, že sú prázdniny, turistická sezóna. Záleží nám na tom, aby mesto bolo pekné aj pre jeho návštevníkov,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie Richard Rybníček.


Časť kosenia robí mesto svojpomocne, časť prostredníctvom zmluvného partnera – spoločnosti Marius Pedersen. „Dnes ešte nevieme povedať, či budeme mať peniaze  aj na tretie kosenie. Keď si uvedomím, že musíme ešte niekoľko rokov napríklad splácať dlh za vybudovanie nefunkčnej plavárne skoro 60 tisíc euro mesačne , pričom sme tieto peniaze mohli dať na údržbu mesta, veľmi ma to hnevá,“ skonštatoval po porade s vedením mesta primátor.


Na území Trenčína sú aj zanedbané, zarastené plochy, ktoré nie sú mestské. A hoci Mesto pravidelne na tento fakt príslušných vlastníkov upozorňuje a vyzýva k náprave, nie všetci zareagujú. O svoju verejnú zeleň sa Mesto postará pokosením celého mestského územia už v najbližších dňoch.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!