V Centre seniorov sa tešili z návštevy hokejistu aj spisovateľky

4. 3. 2009

Trenčianski seniori privítali vo februári medzi sebou dve významné osobnosti. V utorok 3. februára 2009 prišiel do Centra seniorov na Sihoti predstaviť svoju knihu bývalý vynikajúci hokejový reprezentant Jozef Golonka. Koncom mesiaca, 26. februára, spríjemnila dôchodcom popoludnie slovenská spisovateľka žijúca a podnikajúca v Amerike, Kamila Kay Strelka – Kanková.


Legendu slovenského ľadového hokeja privítal prevádzkovateľ Centra seniorov a tiež športovec Milan Gabrhel spolu so zástupkyňou mesta Trenčín, poslankyňou Martou Blahovou. Jožko prezývaný Žiletka ani tentokrát nezaprel svoj zmysel pre humor. Počas dvojhodinovej besedy rozosmieval všetkých prítomných množstvom veselých zážitkov a  odpovedal na zaujímavé otázky. Seniorom pri tejto príležitosti predstavil aj svoju novú knihu s príznačným názvom Rebel s číslom 9. O tom, že sa Jožko Golonka cítil na návšteve veľmi príjemne, svedčia aj jeho slová pri rozlúčke s publikom: „Trenčín je krásne mesto s tajomnou  históriou a vynikajúcimi športovcami , ktorí reprezentujú našu vlasť v celom svete. Teší ma , že som sa mohol na podnet môjho priateľa Milana Gabrhela a primátora Branislava Cellera  stretnúť so seniormi v priestoroch tohto pekného centra“. 


Ďalšou zaujímavou osobnosťou, s ktorou seniori besedovali, bola slovenská spisovateľka a americká podnikateľka Kamila Kay Strelka – Kanková , ktorá prišla i so svojim manželom. Porozprávala o svojom zaujímavom živote a podnikaní v USA, no najmä o veľkej túžbe po domove. Slovenka, ktorá pred rokom 1968 pracovala ako redaktorka Československého rozhlasu, odišla po okupácii s manželom a dcérkou za veľkú mláku. Žila najskôr v Kanade, kde vystriedala niekoľko povolaní. Po deviatich rokoch sa presťahovala s rodinou do USA a začala podnikať vo viacerých oblastiach. Nikdy však nezabudla na svoju milovanú vlasť. Túžbu po domove cítiť aj v jej štyroch knihách, ktoré nazvala Letenkami : do raja, do sveta, do minulosti a do Bratislavy. Jej tvorba sa stretla s veľkým záujmom verejnosti. Na žiadosť knižníc, škôl a čitateľov sa Kamila rozbehla po Slovensku, aby porozprávala o živote Slovenky v cudzine a množstve prekážok, ktoré musela na ceste k úspechu zdolávať. Ako členka Top centra podnikateliek na Slovensku napísala svoju piatu knižku Letenka za Hviezdami o slovenských úspešných ženách a podnikateľkách. Svoje knihy nahrala aj pre nevidiacich.   


Na záver stretnutia s Kamilou Kankovu nechýbala autogramiáda.  


/mr, md/

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!