Už sa to začalo, užite si zdvojené zážitky v Trenčíne

28. 7. 2021

Mali ste niekedy možnosť sledovať futbalový zápas so štyrmi tímami a dvomi loptami? Alebo koncert, kde každú pesničku hrali dvakrát? A čo tak si vo vašej obľúbenej kaviarni vypýtať kávu a dostať rovno jednu grátis či zažiť zdvojenú vernisáž? Počas leta to v Trenčíne bude možné.

Hľadajte zdvojené veci v meste a nájdite trochu zábavy a uvoľnenia v tejto zvláštnej dobe aj vy.

Dva mesiace plné zdvojených zážitkov potrvajú do 26. septembra 2021. Spojené budú so športom, kultúrou, rôznymi službami a súčasne aj možnosťou vymyslieť svoj vlastný zdvojený zážitok a popri tom ešte aj vyhrať let balónom ponad naše krásne mesto.

Trenčín v rámci svojej kandidatúry na Európske hlavné mesto kultúry 2026 pripravil v spolupráci s českou výtvarníčkou Kateřinou Šedou projekt „SOBOTA V NEDEĽU – Špeciálny kompenzačný bonus 2021“.

Projekt je reakciou na pandémiu a na všetky veci, ktoré sme pre ňu minulý rok zameškali. Pre niekoho to bola oslava narodenín, svadba, návšteva kaderníčky či zrušená dovolenka.

Prostredníctvom kompenzačného bonusu autorka projektu Kateřina Šedá vymýšľa častokrát bizarné zdvojenia, nad ktorými sa možno pozastavíme a možno zasmejeme.

 

V niektorých autobusoch mestskej hromadnej dopravy napríklad môžeme počuť dvojnásobné hlásenie jednotlivých zastávok.

Zdvojený filmový zážitok ponúkne najbližšie aj festival Film Square 2021, keď v nedeľu 1. augusta premietne film Pavla Barabáša Everest – Najťažšia cesta v Cafe Sládkovič o 17.30 a potom ešte raz o 19.30 hodine.

Zdvojený gastro-zážitok sa rozhodlo v rámci projektu priniesť svojim zákazníkom aj 27 kaviarní v centre mesta.

Námet na svoj vlastný zdvojený zážitok môžete zaradiť do súťaže pre verejnosť, ak ho pošlete na sobotavnedelu@trencin.sk alebo vložíte do boxu v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí 9. Uzávierka súťaže je 26. augusta. Dva bonusy vyhrajú let balónom.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!