Už sa dajú kúpiť parkovacie karty pre nové pásma

19. 10. 2023

Parkovacie karty pre nové lokality PÁSMO P a PÁSMO Z, o ktoré sa od 18. novembra 2023 rozšíri parkovacia zóna v našom meste, si môžete kúpiť v predstihu. Platiť však začnú až od 18. 11. 2023.

Nové PÁSMO P – ulica Pod Sokolice a PÁSMO Z (Zámostie) s ulicami Brančíkova, Budovateľská, Duklianskych hrdinov, Jána Hollého, Kvetná, časť ulice Ľudovíta Stárka v úseku medzi Piešťanskou a Bratislavskou, ďalej Piešťanská ulica, Rastislavova, časť Staničnej ulice v úseku medzi Bratislavskou a Zlatovskou, Súťažná ulica, Svätoplukova, Školská v úseku medzi Kvetnou a Zlatovskou, Továrenská ulica, Veľkomoravská v časti medzi Piešťanskou a Bratislavskou a Zlatovská ulica v úseku medzi Staničnou a Bratislavskou.

Ako postupovať ak nemáte žiadnu kartu?

Zakúpenie karty odporúčame riešiť elektronicky cez stránku karty.parkovanietrencin.sk. Najskôr je potrebné poslať Žiadosť o zriadenie konta .

Formulár vyplňte iba vtedy, ak ešte konto ani parkovaciu kartu nemáte. Po registrácii (cez aktivačný link zaslaný emailom po vybavení žiadosti o zriadenie online konta) môžete poslať elektronickú žiadosť o vydanie parkovacej karty. Parkovaciu kartu je možné vybaviť aj osobne v klientskom centre. v tomto prípade si nezabudnite vziať veľký technický preukaz od vozidla.

Ako postupovať ak už máte parkovaciu kartu?

Obyvateľom Zámostia aj Pod Sokolíc a častí pásma D zaradených do regulovaného pásma, ktorí majú platnú kartu Mesto okrem A a B, sa po 18. novembri rozšíri územná platnosť karty aj o tieto nové pásma a karta bude automaticky premenovaná na Pásmo P a mesto okrem A a B, Pásmo Z a mesto okrem A a B, či Pásmo D a mesto, okrem A,B. Platnosť ostatných celomestských kariet bude rozšírená aj o nové lokality.

Obyvateľom nových pásiem, s platnou kartou Dlhodobé, bude táto karta platiť naďalej na všetkých dlhodobých parkoviskách aj na dlhodobých v Zámostí (na uliciach resp. ich časti Školská, Brančíkova, Rastislavova, Svätoplukova). V pásme P a novej časti pásma D nie sú vytvorené dlhodobé parkoviská.

Ak vám už typ karty Dlhodobé nevyhovuje, máte záujem o celé pásmo napríklad P, alebo Z, či D, je potrebné túto kartu zrušiť a požiadať o novú. Zrušenie karty je v tomto prípade bez storno poplatku. Všetko vybavíte aj online cez elektronické konto.

V prípade nejasností sa na nás môžete obrátiť na tel. č. 0902 911 220 alebo cez email: parkovanie@trencin.sk.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!