Upracú smetiská, navštívia bezdomovcov i dôchodcov

4. 10. 2019

Do Trenčína príde počas piatich dní 9. – 13. októbra 150 dobrovoľníkov z Trenčína, Nového Mesta nad Váhom, Bánoviec, Topoľčian a širšieho okolia.

Od skorých ranných hodín budú upratovať na sídlisku Juh. „Neporiadok v okolí smetných nádob a stojísk polopodzemných kontajnerov spôsobuje najmä nedôslednosť občanov pri triedení odpadu. Vo veľa prípadoch by stačilo plastové fľaše stláčať a papierové krabice trhať a rozumne ukladať. Som nadšený z iniciatívy mladých dobrovoľníkov. Ich ochota a nasadenie môžu byť pre Trenčanov príkladom a inšpiráciou,” hovorí predseda výboru mestskej časti Juh Dominik Gabriel.

Dobrovoľníci navštívia aj všetky domovy dôchodcov, detský domov a nezabudnú ani na tých, ktorí domov nemajú. Kultúrny program pre seniorov a deti je len časťou ich pomoci. „Rozprávať sa, vziať staručkých na prechádzku alebo si len vypočuť ich životné príbehy. Na to, aby sme ľuďom okolo nás spríjemnili deň, stačí naozaj málo,” vysvetľuje Marek Čulaga, dobrovoľník a poslanec obce Rybany.

„Uvedomujeme si, že je čas konať a nielen hovoriť o dobrých skutkoch. Preto dávame svoj čas, svoju energiu, dary a talenty do služby ľuďom, ktorí to potrebujú,” dopĺňa mladá dobrovoľníčka Gréta Kováčová.

Pre základné a stredné školy pripravujú výchovné koncerty, umelecké vernisáže a výstavy. Vyvrcholením 5-dňového programu bude koncert v mestskej športovej hale.

Podujatie s názvom Žatva – Laické ľudové misie organizujú mládežnícke organizácie z regiónu Považie. Iniciatíva nadväzuje na dlhoročnú činnosť organizácií v oblasti výchovy detí a mládeže, podpory rodín a rozvoja kultúrnych hodnôt v regióne. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka, s podporou mesta Trenčín a TSK.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!