Trenčín vystavuje na Bratislavskom hrade

8. 2. 2012

Odkaz Skalky pri Trenčíne sa na svojej púti zastavil aj v hlavnom meste. Výtvarné diela, inšpirované známym pútnickým miestom, tam môžu návštevníci vidieť do konca februára.


Výstava Štyri ročníky medzinárodného literárno-výtvarného sympózia ORA ET ARS je počas februára nainštalovaná v priestoroch Západnej terasy Bratislavského hradu. Obsahuje výtvarné diela, ktoré vznikli na sympóziu počas jeho doterajšej histórie. „Účastníkmi boli autori nielen zo Slovenska, ale i z partnerských miest Uherského Hradišťa, Tarnowa, Békešskej Čaby, Srbska či Ruska,“ informovala Katarína Martinková z Útvaru kultúrno informačných služieb MsÚ.


Výstava sa uskutočňuje v rámci projektu  ORA ET ARS VIA TOR – Skalka putujúca. Sympoziálnu zbierku predstavuje v galériách a výstavných sieňach slovenských miest. Doteraz bola prezentovaná v Uherskom Hradišti, v Ilave, v Považskej Bystrici a v Detve.


Sympózium Ora et Ars sa koná každoročne v júni na mieste niekdajšieho benediktínskeho opátstva. Umelci sa nechávajú inšpirovať jeho neopakovateľnou atmosférou a niektorí priamo tam aj tvoria. Jubilejný 5. ročník sympózia sa uskutoční v starobylom areáli kláštora na Veľkej Skalke v dňoch 18. až 23. júna 2012. 


Výstavu na Bratislavskom hrade pripravilo Mesto Trenčín v spolupráci s Trenčianskym osvetovým strediskom.  
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!