TRENČÍN si TY na festivale urbanizmu v Prahe

25. 6. 2013

Projekt TRENČÍN si TY sa predstavil na najväčšom festivale venovanom rozvoju miest v strednej Európe reSITE 2013. Konal sa 19.- 23.júna v Prahe za účasti renomovaných hostí.


Mesto Trenčín sa predstavilo na odbornej konferencii v rámci sekcie Městský kombajn 2 – Kvalitní a inovativní vedení: evropská perspektiva, vedľa miest ako Londýn, Lipsko a Oslo, ktoré sa venovali prepojeniu krajiny a mestského prostredia, participatívnemu riadeniu miest, ako aj mestskej ekológii 21. storočia. Celkovou témou festivalu reSITE bolo Mesto ako miesto pre život.


Podľa hlavného architekta mesta Trenčín Martina Beďatša bola konferencia veľmi inšpiratívna. „Získali sme skvelé kontakty a prehľad o tom, aké témy aktuálne rezonujú vo svete urbanizmu a plánovania miest. Veľmi potešujúce bolo zistenie, že cesta participatívneho plánovania, po ktorej sme sa rozhodli ísť v Trenčíne, je správna a nemusíme sa za ňu hanbiť pred nikým na svete. Je množstvo príkladov o tom, že víziu svojho urbanistického rozvoja hľadali aj iné mestá – podobne ako to robí Trenčín dnes. Môžeme si byť istí, že všetky duchaplné riešenia v mestách, ktorých fungovanie často tak radi obdivujeme, keď cestujeme do zahraničia, sú vždy výsledkom mnohoročného procesu a úsilia. Ide o beh na dlhé trate. Povzbudzuje nás, že odborníci s uznaním hodnotia našu súčasnú prácu v Trenčíne.“

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!