Trenčín si chce zobrať zimný štadión do svojej správy

7. 7. 2011

Primátor Trenčína Richard Rybníček vypovedal zmluvu o výpožičke a prevádzkovaní zimného štadióna hokejovému klubu Dukla Trenčín. Urobil tak po tom, čo akcionári hokejového klubu niekoľkokrát avizovali, že nie sú schopní pri zníženej dotácii od samosprávy hokejový stánok naďalej prevádzkovať.


„Po dlhšom zvažovaní som sa rozhodol pristúpiť k tomuto kroku. Chcem Dukle ušetriť náklady, aby sa nemusela trápiť so štadiónom, ktorý je mestským majetkom. Zimný štadión bude prevádzkovať mesto. Vzťah s akciovou spoločnosťou Dukla bude transparentnejší a pre samotnú Duklu bude pobyt na Sihoti menej finančne náročný. Toto riešenie považujem za výhodné pre obe strany. To, že je prechod pod mesto dobré riešenie, dokazuje krytá plaváreň, ktorú mesto vo vlastnej réžii nie len opravilo, ale aj ušetrilo na prevádzke,“ skonštatoval Rybníček.


Zimný štadión nie je jediným majetkom mesta v správe súkromného subjektu. „Prehodnocujem všetky zmluvné vzťahy o výpožičke majetku mesta s viacerými súkromnými subjektmi. Je to logické vyústenie situácie, keď mesto musí konečne po rokoch získať prehľad o svojom majetku a finančnej náročnosti jeho prevádzky. Končia sa časy, keď mesto vypožičalo svoj majetok na súkromné podnikanie a v prípade finančných problémov zodpovednosť padla len na mesto. Nechcem nič iné, ako jasné a zrozumiteľné zmluvné vzťahy, pri ktorých zodpovednosť na seba berú obe strany,“ dodal Rybníček.


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!