Trenčín sa zapojí do Európskeho týždňa mobility

11. 9. 2019

Prvé podujatie „Spoznaj svoj autobus“ sa uskutoční už v sobotu 14. septembra 2019 na Mierovom námestí.

Európsky týždeň mobility (ETM) prebieha každý rok od 16. do 22. septembra. Nabáda ľudí, aby si vyskúšali alternatívy trvalo udržateľnej dopravy a pracovali na vízii budúcnosti – zbaviť sa závislosti na motorových vozidlách.

Počas týždňa mobility 16. – 22. 9. budú v trenčianskej MHD zvýhodnení cestujúci, ktorí nechajú auto doma. Na cestu MHD ZADARMO si musia so sebou vziať technický preukaz. Mesto Trenčín sa na tejto výhode počas ETM dohodlo s prevádzkovateľom MHD Trenčín.

Už na najbližšiu sobotu 14. 9. je pripravený program Spoznaj svoj autobus, ktorý je súčasťou Dňa otvorených dverí SAD Trenčín. Na Mierovom námestí nájdete od 13.00 do 16.00 hodiny viaceré atrakcie, ale najmä prezentáciu súčasných a historických autobusov. Viac na www.sadtn.sk.    

dod-sad-2019

V utorok 17. 9. sa deti z materských škôl vyberú na dopravné ihrisko Koliesko. Na 2. poschodí v OC Južanka si budú môcť pod vedením trenčianskej Mestskej polície natrénovať správanie v cestnej premávke.

V rámci ETM pripravilo Mesto Trenčín aj sobotňajšiu cyklistickú prechádzku 21. 9., ktorej cieľom sú cyklotrasy – existujúce i plánované. Nechajte sa pozvať. Stretnutie bude o 13.30 na Ostrove pred letným kúpaliskom. Dozviete sa aj to, čo mesto robí a čo plánuje robiť v oblasti (cyklo)mobility.

ETMTrencinA4

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!