Trenčín podporuje štrajkovú pohotovosť

20. 5. 2022

V súvislosti s aktuálnymi návrhmi Ministerstva financií SR, ktoré majú mestám a obciam zobrať časť rozpočtu, vstúpilo Združenie miest a obcí Slovenska od štvrtka 19. mája 2022 do štrajkovej pohotovosti. Pripojilo sa k nej aj naše mesto. Služby obyvateľom však neobmedzí.

Únia miest Slovenska, ktorej členom je aj Trenčín, bude iniciovať stretnutie s prezidentkou Zuzanou Čaputovou s prosbou, aby sa postavila na stranu samospráv a pomohla ochrániť mestá a obce pred ich likvidáciou zo strany štátu.

„Vláda a ministerstvo financií by mali nájsť peniaze na svoju rodinnú politiku vo svojich rezervách. Ak však štát zoberie peniaze samosprávam, aby dal peniaze na zvýšené benefity ľuďom, zároveň im peniaze berie, keďže kráti peniaze, ktoré slúžia na financovanie školských zariadení, bezpečnosti, kultúry, športu a ďalších služieb. Snažíme sa so cťou a zodpovedne voči našim obyvateľom zvládnuť všetky náročné krízy, jednu po druhej, no bojovať popritom ešte aj zo štátom, ktorý má evidentne záujem samosprávy zlikvidovať, to je už nad naše sily. Sme svedkami najcentralistickejšej vlády v histórii Slovenska a autoritárskych praktík niektorých jej členov,“ povedal primátor Trenčína a prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!