Trenčín opäť šliapne do pedálov v kampani Do práce na bicykli

11. 4. 2024

Do 11. ročníka najväčšej kampane na podporu udržateľných spôsobov dopravy na Slovensku DO PRÁCE NA BICYKLI je už Trenčín prihlásený. Súťažné tímy sa teda môžu registrovať. Súťažné jazdenie bude prebiehať od 1. do 30. júna 2024.

Staňte sa aj vy súčasťou kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej dopravy. Vysadnite na bicykel, vykročte pešo alebo nasadnite do autobusu či vlaku a zmeňte naše mesto k lepšiemu.

Hlavným cieľom kampane je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. 

“Mesto nie je civilizované vtedy, keď má diaľnice, ale keď má dieťa na trojkolke možnosť pohybovať sa všade s ľahkosťou a bezpečne”, povedal Enrique Peñalosa, bývalý starosta Bogoty.

ilustrácia DPNB 2024Registrácia samospráv do kampane na stránke www.dopracenabicykli.eu je možná do 29. mája. Trenčín je už zaregistrovaný. To znamená, že 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií, sa už môžu začať registrovať.

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2024 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t. j. 1. 6. 2024, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Viac v Štatúte súťaže.

Registrácia tímov je možná až do 7. júna 2024.

Trenčín minulý rok štvrtý

Pod samosprávou Trenčín bolo minulý rok registrovaných 229 tímov, ktoré tvorilo 822 jednotlivcov. Spolu prešli počas mesiaca jún na ceste do práce a z práce domov viac ako 151 tisíc kilometrov. Z toho na bicykli viac ako 127 tisíc kilometrov, chôdzou bez mála 3 tisíc kilometrov a verejnou dopravou viac ako 17 500 kilometrov. Spolu tak celkovo ušetrili 35 577,23 kilogramov CO² a postarali sa o štvrté miesto v súťaži 116 samospráv.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor, Ministerstvo dopravy SR. Organizačným a odborným garantom súťaže je občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!