Trenčín nominovaný na hlavnú cenu v súťaži ZlatýErb.sk 2005 za najlepšie informovanie verejnosti na internete

15. 11. 2005

          Do súťaže ZlatyErb.sk 2005 sa zaregistrovalo presne 100 samospráv, z toho päť vyšších územných celkov (VÚC), 21 obcí, 12 mestských častí a 62 miest so svojimi internetovými stránkami a elektronickými službami. Jedenásť porotcov nominovalo podľa 66 kritérií na ocenenia v súťaži ZlatyErb.sk 2005 Banskobystrický, Košický, Nitriansky, Trenčiansky a Žilinský VÚC, mestá a mestské časti Bratislava, Handlová, Nová Dubnica, Petržalka, Trenčín a Vráble a obce Bernolákovo, Dekýš, Heľpa, Klokočov (okres Čadca) a Ražňany. Informoval o tom predseda súťaže ZlatyErb.sk 2005 Miroslav DROBNÝ.


          Ako M. Drobný ďalej uviedol, hlavným cieľom súťaže je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí. Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách, a to v kategórii Najlepšia stránka samosprávneho kraja respektíve vyššieho územného celku, Najlepšia stránka miest a mestských častí a Najlepšia stránka obcí. Špeciálne ceny sú udeľované v kategóriách Najlepšia elektronická služba samospráv, Najlepšia stránka samospráv v oblasti cestovného ruchu a Najlepšia bezbariérová stránka samospráv. Poradie súťaže a ceny budú slávnostne vyhlásené počas Galavečera na medzinárodnej konferencii ITAPA 21. novembra 2005 v Bratislave. „Tento ročník prekvapil množstvom nových samospráv, ktoré úspešne konkurujú niekoľkoročným lídrom informatizácie slovenských miest a obcí,“ dodal M. Drobný.


          Súťaž ZlatyErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou predsedu NR SR Pavla Hrušovského, predsedu vlády SR Mikuláša Dzurindu, podpredsedu vlády SR a ministra hospodárstva Jirka Malchárka, ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Pavla Prokopoviča a Európskeho komisára za SR Jána Fígeľa. Tohtoročnú súťaž slávnostne vyhlásil 28. apríla tohto roka pri príležitosti stretnutia zástupcov krajín V4 pre informačné technológie, splnomocnenec vlády pre informatizáciu spoločnosti Miroslav Kukučka. Súťaž je usporiadaná v spolupráci s verejným informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk a medzinárodnou konferenciou ITAPA. Internetová stránka súťaže je www.ZlatyErb.sk.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!