Trenčín: Mesto chce opäť oceniť najlepšiu stavbu roka

12. 4. 2008

     


Trenčín 9. apríla (TASR) – Mesto Trenčín vyhlásilo 11. ročník verejnej súťaže Stavba roka mesta Trenčín, do ktorej môže byť prihlásené každé stavebné dielo kolaudované v roku 2007. Zapojiť sa môžu fyzické i právnické osoby.
      „Každý rok sa snažíme oceniť stavby, ktoré sú architektonicky prínosné pre mesto Trenčín a dávame tak do povedomia širokej verejnosti, čo v meste vzniká. Naším cieľom je, aby sa nechápali nové stavby negatívne, ale aby si ľudia všímali ich hodnotu, ktorá tu zostáva pre ďalšie generácie,“ vysvetlil pre TASR primátor mesta Trenčín Branislav Celler.
      Prihlásené diela bude posudzovať odborná komisia. Bude hodnotiť celkový architektonický a stavebný výraz diela, začlenenie stavby do daného prostredia, kvalitu vykonaných prác, vhodnosť použitých stavebných materiálov a výrobkov.
      V roku 2007 bolo do súťaže prihlásených osem stavieb. Záujemcovia o tohtoročnú súťaž môžu zaslať prihlášky do piatka 25. apríla. Zo súťaže sú vylúčené stavby vo vlastníctve mesta Trenčín.


Copyright © TASR 2008


 


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!